Téma 2016: LIGHT PAINTING

Slovak Night Photo

Celoštátna fotografická súťaž pre amatérskych aj profesionálnych fotografov, ktorej poslaním je osloviť široké spektrum nadšencov fotografie.

Cieľom ročníka 2016 je rozšíriť povedomie o technike fotografie svetelných zdrojov s dlhou uzávierkou, podporiť diskusiu o tomto štýle fotografie a vytvoriť priestor pre vzájomnú konfrontáciu v nápaditosti a umeleckosti zachyteného záberu.

Pravidlá súťaže

Pravidlá súťaže

 • Začiatok súťaže: 17. júla
 • Koniec súťaže: 17. augusta
 • Vyhodnotenie porotou: 22. augusta
 • Uverejnenie výsledkov: do 25. augusta

Súťaž nemá postupové kolá a je bez registračného poplatku. Zapojiť sa môže každý občan alebo skupina občanov s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky, ktorí v deň zaslania fotografie dovŕšili 18 rokov.

Každá fotografia musí byť pôvodným autorským dielom fotografa, ktorý ju do súťaže prihlasuje.

Fotografie, ktoré budú odoslané do súťaže, nebudú žiadnym spôsobom počas jej priebehu zverejňované. Zverejnenie fotografií bude zrealizované až po vyhodnotení súťaže.

Ak by ste sa však svojimi dielami mimo súťaže radi pochválili, môžete ich postovať na sociálnych sieťach s hashtagom #slovaknightphoto alebo sa nechať inšpirovať na našom Facebooku a Instagrame.

Výhercom sa stáva súťažiaci, ktorý riadne splnil všetky podmienky súťaže, získal najväčší počet bodov v hodnotení poroty a stanovenou formou poskytol fotografiu a údaje potrebné na riadnu a nezameniteľnú identifikáciu svojej osoby.

Kompletné pravidlá na stiahnutie.


Súťažné podmienky

 • Pravidlá odoslania fotografie

  • jednotlivec môže poslať iba jednu fotografiu
  • minimálne rozlíšenie 2240x1680 px, formát JPG
  • fotografia musí zobrazovať vyhlásenú tému
  • fotografia nesmie obsahovať vodoznak, logo či iné označenie
 • Rozdelenie cien

  Prémiová cena

  Prémiová cena je laserová operácia očí a predoperačné vyšetrenie od Očnej kliniky UVEA Mediklinik v Martine. Prémiovú cenu môže vyhrať súťažiaci, ktorý odošle do súťaže fotografiu vyhotovenú technikou Light Painting (kreslenie svetlom), pričom pri odosielaní fotografie do súťaže si v odosielacom formulári zvolí, že súťaží o túto cenu.

  Prvá, druhá a tretia cena

  Nasledujúce ceny môže vyhrať súťažiaci, ktorý odošle do súťaže fotografiu vyhotovenú technikou Light Painting (kreslenie svetlom).

  1. cena zapožičanie Volkswagen Jetta na víkend s plnou nádržou od spoločnosti Galimex, s. r. o.
  2. cena let balónom zo Žiliny pre štyri osoby od spoločnosti balonom.sk
  3. cena jazda na BVP pre osem osôb na tankodrome v Podbieli

 • Hodnotenie a porota

  Vyhodnotenie súťaže prebehne dňa 22. augusta po zasadnutí odbornej päťčlennej poroty, ktorá zhodnotí každú prijatú fotografiu v bodovom rámci, ktorý bude pozostávať zo stupnice 1 až 20 bodov za každého člena poroty. Poradie fotografie v celkovom umiestnení určuje celkový počet získaných bodov. V prípade rovnosti bodov na ocenených miestach rozhoduje o poradí odborný garant súťaže Juraj Antal.

  Jano Láclavík, AFIAP, fotografia
  Radovan Haluška, fotografia
  Ing. Zuzana Uhríková, marketing
  Matej Bórik, marketing
  Mgr. Lucia Ertľová, médiá